2022 m. gruodžio 1 d., ketvirtadienis
Paieška

Į pradžią Svetainės žemėlapis El.paštas
English
naujienos
2022-11-30   Japonų fotografo Toshiki Ozavos paroda

 


Šiemet sukanka 100 metų kai buvo užmegzti diplomatiniai santykiai tarp Lietuvos ir Japonijos. Ta proga Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus  2022 m. lapkričio 30 d. pristatė garsaus Japonijos fotografo Toshiki Ozavos parodą Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje. Pirmą kartą japonų fotografo paroda Rietave buvo surengta 2008 m. Fotografo 40 nuotraukų kolekcija yra saugoma muziejuje.

Tai nėra vienintelis Rietavo ir Japonijos ryšys. 2017 m. Rietavo savivaldybėje lankėsi Japonijos ambasadorius Toei Shigeeda, susitiko su meru A. Černeckiu ir susipažino su Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus ekspozicija. 2018 m. Rietavo kultūros centre koncertavo 3 chorai iš Japonijos. Koncerto pabaigoje jie kartu su kultūros centro choru ,,Jūrava“ atliko ,,Tautiškąją giesmę“.

Prisimenant Oginskių giminės istoriją galima paminėti Mykolo Kleopo Oginskio dukters Amelijos sūnų Karolį Bernardą Zaluskį. Jis domėjosi Rytų kultūra bei kalbomis, buvo Austrijos ambasadorius Egipte, Japonijoje, Prūsijoje, Kinijoje, Švedijoje, Turkijoje, Persijoje, Siame.

archyvas
Naujienos
© Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus. Visos teisės saugomos
Dizainas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema
Turinys: Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus,
Lietuvos dailės muziejus
Atnaujinta 2006-11-16

 Į viršų (Left Alt+Z+Enter)