2021 m. rugpjūčio 1 d., sekmadienis
PaieškaOginskių paveldo kelias

2020-03-03
Muziejus pražydo „Rojaus sodų“ spalvomis

 

Prie pabaigos artėjant Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus remonto darbams, vasario 28 dieną čia buvo atidaryta jubiliejinė klaipėdiškio dailininko Juozo Vosyliaus tapybos darbų paroda „Šiapus ir anapus / Rojaus sodai“. Spalvingas  aštuoniolikos darbų ciklas gražiai įprasmino ne tik prieš keletą dienų paminėtą 70-ąjį tapytojo gimtadienį, bet ir su Rietavu susijusius kūrybinio bendradarbiavimo dešimtmečius. Juk būtent čia ilgaamžėmis monumentaliomis freskomis maestro 1983-1986 m. išpuošė milžiniškas tuometinio Rietavo t.ū. technikumo aktų salės, skaityklos sienas, kitas reprezentacines erdves. Čia, Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejuje, buvo sukurtos  kunigaikščių Oginskių genealoginio medžio, Oginskių ir Rietavo istorinių sąsajų freskos. Būtent Juozo Vosyliaus tapybos darbų paroda 1999 m. vasarą pakvietė gausų rietaviškių ir miesto svečių būrį pirmą kartą peržengti tuo metu oficialiai dar neįsteigto muziejaus (istorinės Oginskių muzikos mokyklos) slenkstį.


Štai kodėl  vasario 28 dieną muziejaus ekspozicijų salės švytėjo ne tik nuo fantastiškų „Rojaus sodų“ spalvų, bet ir šios parodos sutiktuvių nuotaikos. Apžvelgdamas kūrybinį dailininko indėlį ne tik į Klaipėdos, bet ir Rietavo, Vėžaičių, Platelių, Juknaičių, kitų Vakarų Lietuvos vietovių kultūrinį gyvenimą, muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas pasidžiaugė, kad dailininko freskas galima pamatyti ir Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės, Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūrų žvaigždės, Pagėgių Švento Kryžiaus bažnyčiose, kitose šventovėse. „Noriu priminti,- kalbėjo direktorius, - kad šios parodos sutiktuvės tai  pirmasis mūsų kultūrinis renginys, skiriamas Rietavo savivaldos atkūrimo ir muziejaus įsteigimo 20-mečiui paminėti“.

Aidint plojimams, maestro buvo apjuostas vardine jubiliejine juosta. Perskaičius Seimo nario Jurgio Razmos pasveikinimą, šiltų padėkos žodžių dailininkui nepašykštėjo Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis, kuris įteikė  jubiliatui ir gražiai įrėmintą bendrą sveikinimą – padėką, kurią kartu su meru buvo  pasirašę Rietavo Šv. Mykolo arkangelo bažnyčios klebonas kun. Antanas Gutkauskas, Rietavo kraštiečių klubo viceprezidentė Jolanta Bertauskienė, Rietavo M. K. Oginskio meno mokyklos direktorius Nerijus Jasinskas, Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas.

Specialiai į parodos pristatymą savo bičiulio pasveikinti iš Tverų atvyko dail. Virgilijus Bizauskas su žmona Birute.  Pastaraisiais metas jie  vis ryškesnį kūrybinį indėlį įneša ne tik į Tverų, kuriuose yra įsikūrę, bet ir visos Rietavo savivaldybės kultūrinį gyvenimą. Muzikinį parodos sutiktuvių foną, tuo pačiu ir puikią nuotaiką palaikė Rietavo M. K. Oginskio meno mokyklos mokytojos Gintarė Sabaliauskienė ir Jolita Budriuvienė.


Dailininko Juozo Vosyliaus paroda "Šiapus ir anapus / Rojaus sodai" Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejuje bus eksponuojama iki birželio 30 dienos.


    

   

Vlado Gaudiešiaus fotografijos

     


 

 
Atgal   Spausdinti  
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra
Į pradžią Svetainės žemėlapis El.paštas
English
kontaktai
L. Ivinskio g. 4, LT-90311, Rietavas
Tel. (8 448) 68992
Faksas (8 448) 68992
El. paštas 
rokimuziejus@gmail.com 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Rugpjūtis
    2021     


 


  

   

  

   

          

 


  

 

 
 
 
Naujienos
© Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus. Visos teisės saugomos
Dizainas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema
Turinys: Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus,
Lietuvos dailės muziejus
Atnaujinta 2006-11-16

 Į viršų (Left Alt+Z+Enter)