2024 m. balandžio 20 d., šeštadienis
Paieška



Oginskių paveldo kelias

2021-05-21
Kultūrinės topografijos savaitė „Čiurlionio Lietuva“



Jau trečią kartą vyksianti kultūrinės topografijos savaitė „Čiurlionio Lietuva“

kviečia atrasti „Trečiąjį Čiurlionį“.

 

Kultūrinė topografijos savaitė „Čiurlionio Lietuva“ šiemet vyks gegužės 23–30 d. Jos metu bus sujungti ir aktualinami Čiurlionio gyvenimo ir literatūrinės kūrybos ženklai, esantys septyniuose M. K. Čiurlionio kelio miestuose. Kaip ir daugelis šių metų kelionių, ši savaitės išvyka vyks virtualiu būdu. Čiurlionio kelio partneriai parengė įtraukią vaizdo pasakojimų, nuotolinių-virtualių renginių ir premjerų programą, skirtą Mikalojaus Konstantino Čiurlionio literatūrinės kūrybos pristatymui ir istorinių vietų, kuriose gyveno ir kūrė didysis Lietuvos genijus, aktualizavimui.


„Trečiasis Čiurlionis“ gyvena ir nusipelno gyventi“ (V. Landsbergis) – tai šios kultūrinės topografijos savaitės „Čiurlionio Lietuva“ šerdis ir atskaitos taškas, nurodantis šių metų temą – Čiurlionio literatūrinį palikimą, kuris, nors ir mažiau žinomas plačiajai visuomenei, esmingai papildo dailininko ir kompozitoriaus asmeninį portretą, atskleidžia jo charakterio bruožus ir yra vertingas indėlis į Lietuvos kultūros ir dvasinę istoriją. Naujų literatūrinių atradimų savaitės kelionė ir pažintis su mūsų genijaus trečiąja kūrybos puse prasidės Varėnoje, bažnyčioje, stovinčioje toje vietoje, kur senojoje Varėnos bažnytėlėje menininkas buvo pakrikštytas, kur jam buvo suteikti žymieji inicialai „M. K. Č.“. Savaitės atidarymo renginyje „Čiurlionio gimtinė Varėna“ skambės jaunųjų varėniškių skaitomi „Etiudai-prisiminimai apie Čiurlionį be remarkų“ (aut. Dalia Dudėnaitė), persipynę su Čiurlionio muzikos kūriniais, atliekamais pianisto, M. K. Čiurlionio provaikaičio, Roko Zubovo.

Visos kultūrinės topografijos savaitės metu klausytojams ir žiūrovams bus atskleisti labai įvairūs Čiurlionio žodžio kūrybos aspektai, pristatantys skirtingus jo gyvenimo etapus. Tai – ir namų ilgesio korespondencija – Čiurlionio laiškai rašyti šeimos nariams į Druskininkus, ir meilės bei išsiskyrimo istoriją liudijantys „Laiškai į Uosto gatvę“ (rež. L. Krivickaitė), nukelsiantys žiūrovą į praėjusio amžiaus pradžios gatvę Vilniuje, bei menininko kūrybos poveikio atspindžiai trumpo metro filme „Čiurlionis įkvepia“ (rež. M. Paplauskas), kurį matysite transliuojamą iš Kauno, kur sukauptas visas Čiurlionio meninis palikimas. Antrąją savaitės pusę pradės ypatinga tiesioginė transliacija „M. K. Čiurlionis Plungėje“ iš Žemaičių dailės muziejaus ir vaizdo pasakojimas „Čiurlionio debiutas Rietave“. Savaitės programą pabaigs romantizuotas pasivaikščiojimas, pavadintas „Trečiasis“ Čiurlionis Palangoje, kitu kampu atskleisiantis jo, kaip žodžio meistro, talentą.

Kultūrinės topografijos savaitės „Čiurlionio Lietuva“ renginiai prasidės gegužės 24 d. kūrėjo gimtinėje Varėnoje ir tęsis kituose projekto miestuose: gegužės 25 d. – Druskininkuose, gegužės 26 d. – Vilniuje, gegužės 27 d. – Kaune, gegužės 28 d. – Plungėje, gegužės 29 d. Rietave, gegužės 30 d. – Palangoje. Visas renginių transliacijas kviečiama stebėti M. K. Čiurlionio kelio ir partnerių Facebook paskyrose.

 

Lietuvos muziejų asociacija kartu su Čiurlionio kelio partneriais jau trečius metus organizuoja specialią renginių programą „Čiurlionio Lietuva“, skirtą M. K. Čiurlionio kultūrinio konteksto aktualizavimui. Šventinės programos koncepcijos autorius ir pagrindinis įgyvendintojas – Čiurlionio provaikaitis, pianistas Rokas Zubovas. 2019 m. vykusios kultūrinės topografijos savaitės renginiuose buvo akcentuojamas muzikinis Čiurlionio palikimas, 2020 metais dėmesys telktas į jo dailės kūrinius, susijusius su metų laikais: „Zodiakas“, „Pavasaris“, „Vasara“, „Žiema“ ir kt., o šiais – pristatomas iki šiol plačiajai visuomenei mažiau pažįstamas M. K. Čiurlionio literatūrinis palikimas.

 

Išsami kultūrinės topografijos savaitės „Čiurlionio Lietuva“ programa – www.ciurlioniokelias.lt ir Facebook paskyroje.

 

M. K. Čiurlionio kelio operatorius – Lietuvos muziejų asociacija (LMA).

LMA veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

 

 

PROGRAMA:


GEGUŽĖS 23 d. 18 val.

„Čiurlionio Lietuva. Priešvakaris“ atidarymo pokalbis su prof. V. Landsbergiu ir R. Zubovu M. K. Čiurlionio kelio Facebook paskyroje.


VARĖNOJE GEGUŽĖS 24 d. 18 val.

Vaizdo pasakojimas „Čiurlionio gimtinė Varėna“ Varėnos kultūros centro ir M. K. Čiurlionio kelio Facebook paskyrose.


DRUSKININKUOSE GEGUŽĖS 25 d.

18 val.Vaizdo pasakojimas „Namų ilgesio korespondencija. Druskininkai“ Druskininkų M. K. Čiurlionio namų-muziejaus ir M. K. Čiurlionio kelio Facebook paskyrose.

18.45 val. Gyva ekskursija po Čiurlionio pamėgtas vietas „Istorijos, prisiminimai, pasakojimai. Būtina išankstinė registracija internetu.


VILNIUJE GEGUŽĖS 26 d.

13 val. „Pasikalbėkime laiškais“ nuotolinis edukacinis užsiėmimas apie M. K. Čiurlionio literatūrinį palikimą. Užsiėmimas skirtas 7-12 klasių moksleiviams. Būtina išankstinė registracija el. p. edukacija@ndg.lt

18 val. Virtualus renginys „Laiškai į Uosto gatvę“ M. K. Čiurlionio namų Vilniuje ir M. K. Čiurlionio kelio Facebook paskyrose. Kūrybinė komanda: pianistas Rokas Zubovas; aktorius Povilas Jatkevičius; režisierė Livija Krivickaitė.


KAUNE GEGUŽĖS 27 d. 18 val.

Trumpo metro filmo „Čiurlionis įkvepia“ premjera Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus ir M. K. Čiurlionio kelio Facebook paskyrose.

Filmo kūrybinė komanda: režisierius Marius Paplauskas; aktorius Džiugas Kunsmanas; šokis – Mantas Stabačinskas; muzika – Arūnas Periokas.


PLUNGĖJE GEGUŽĖS 28 d. 18 val.

Tiesioginė transliacija „M. K. Čiurlionio Plungėje“ Žemaičių dailės muziejaus ir M. K. Čiurlionio kelio Facebook paskyrose.


RIETAVE GEGUŽĖS 29 d. 18 val.

Vaizdo pasakojimas „Čiurlionio debiutas Rietave“ Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus ir M. K. Čiurlionio kelio Facebook paskyrose.


PALANGOJE GEGUŽĖS 30 d. 18 val.

Nuotolinis romantiškas pasivaikščiojimas „Trečiasis“ Čiurlionis Palangoje“sužadėtinių literatūrinė kūryba, Palangos gintaro muziejaus, Palangos kurorto muziejaus ir M. K. Čiurlionio kelio Facebook paskyrose. Operatorius ir montuotojas – Juozas Zakarauskas


 


Visas renginių transliacijas kviečiama stebėti M. K. Čiurlionio kelio ir partnerių Facebook paskyrose. Tapk kultūrinės topografijos savaitės „Čiurlionio Lietuva“ dalimi naudodamas grotažymes #KartuČiurlionioKeliu



M. K. Čiurlionio kelio operatorius – Lietuvos muziejų asociacija.

Lietuvos muziejų asociacijos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

M. K. Čiurlionio kelią įgyvendina partneriai:

Nacionalinės institucijos:

Lietuvos nacionalinis dailės muziejus (Nacionalinė dailės galerija Vilniuje ir Gintaro muziejus Palangoje);

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus (M. K. Čiurlionio tapybos ir grafikos ekspozicija Kaune ir M. K. Čiurlionio namai-muziejus Druskininkuose);

Valstybinė įstaiga – Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas;

Savivaldybių įstaigos:

M. K. Čiurlionio namai;

Druskininkų miesto muziejus;

Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus;

Žemaičių dailės muziejus;

Palangos kurorto muziejus;

Varėnos kultūros centras.

Nevyriausybinės organizacijos:

Senosios Varėnos Šv. Mykolo arkangelo parapija;

Čiurlionio draugija ir jos skyriai Čiurlionio kelio miestuose.

Informacinis partneris LRT


 



Partneriai
 
Varėnos rajonosavivaldybė
Druskininkų miesto savivaldybė
Vilniaus miesto savivaldybė
Kauno miesto savivaldybė
Plungės rajono savivaldybė
Rietavo savivaldybė
Palangos miesto savivaldybė

 
 
 
 
 
 

 
Atgal   Spausdinti  
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra
Į pradžią Svetainės žemėlapis El.paštas
English
kontaktai
L. Ivinskio g. 4, LT-90311, Rietavas
Tel. (8 448) 68992
Faksas (8 448) 68992
El. paštas 
rokimuziejus@gmail.com 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Balandis
    2024     

 


 


  

  

  

  

       

  

   





  

 

 

 

 

 
 
 
Naujienos
© Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus. Visos teisės saugomos
Dizainas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema
Turinys: Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus,
Lietuvos dailės muziejus
Atnaujinta 2006-11-16

 Į viršų (Left Alt+Z+Enter)