2023 m. rugsėjo 26 d., antradienis
PaieškaOginskių paveldo kelias

2022-09-15
Susitikimas su Žemaitijos, tuo pačiu ir Rietavo kultūros istorijos populiarintoja Danute Mukiene ir grupės „LAV Trio“ koncertinė programa

Rugsėjo 20 d., antradienį, 17.00 val. Rietavo kultūros centre laukia susitikimas su nepailstančia Žemaitijos, tuo pačiu ir Rietavo kultūros istorijos populiarintoja Danute Mukiene. Šį kartą Regionų kultūrinių iniciatyvų centro vadovė pristatys unikalų Sofijos Tyzenhauzaitės rašytinį palikimą. Susitikimo metu turėsime galimybę pamatyti, pasklaidyti – įsigyti! – ir kitus Rietavo ir Oginskių vardą plačiai išgarsinusius Danutės Mukienės leidinius.


Šį prasmingą, ilgai lauktą susitikimą pratęs grupės „LAV Trio“ koncertinė programa „Ei auga, auga“.


Plačiau apie LAV Trio

Naujai susikūręs ansamblis „LAV Trio“Loreta Sungailienė (vokalas, tradicinės kanklės), Aistė Bružaitė (koncertinės kanklės), Vytautas Pilibavičius (trombonas, aranžuočių autorius) - inicijuoja lietuviškos tradicinės dainos populiarinimą profesionaliojoje muzikoje. Modernų, įdomų ir patrauklų ansamblio kuriamos ir atliekamos muzikos skambesį lemia neįprastas, iš pirmo žvilgsnio, rodos, nesuderinamų  instrumentų – koncertinių kanklių ir trombono – muzikavimas kartu. Dainų kompozicijas apjungia autentišką ir modernesnį folklorinį dainavimą atspindintis balsas, kuris dera prie bendro aksominio sąskambio. Išradingos, charakteringos kūrinių aranžuotės, atskirų atlikėjų improvizacijos bei darnus į vientisą muzikinį audinį susiliejantis jų skambėjimas įkūnija dainą, kuri pasiekia kiekvieno klausytojo širdį – tiek jauno, žingeidaus ieškotojo, tiek subrendusio, išrankaus skonio melomano.

2020 m. „LAV Trio“ pradėjo savo veiklą, įrašė keletą kūrinių, o 2021 m. trio atlikėjai toliau vysto projektą ir rengia pasirodymus Lietuvos miestuose, dalyvauja LRT televizijos laidų filmavimuose. Ansamblio programa – išskirtinai lietuviška ir autentiška, todėl siekiama ją pristatyti profesionaliai ir originaliai, pateikiant ir informacijos apie liaudies dainų įvairovę. Visi ansamblio nariai – savo srities profesionaliai, todėl gali tinkamai reprezentuoti savo atstovaujamus instrumentus, kurių kiekvienas atskirai ir visi kartu atveria plačias skambesio galimybes.

Apie atlikėjus

Etnomuzikologė, televizijos laidų vedėja Loreta Sungailienė žinoma ne tik kaip liaudies dainų tyrinėtoja (yra humanit. mokslų daktarė), atlikėja (folkloro ansamblio vadovė bei solo dainininkė), bet ir kaip įvairių šiuolaikinio folkloro projektų dalyvė.

Aistė Bružaitė yra meno daktarė, docentė ir kaip koncertuojanti kanklininkė jau antrą dešimtį aktyviai dalyvauja Lietuvos ir užsienio muzikiniame gyvenime. Plėsdama kanklių muzikos galimybes, dalyvauja bendruose projektuose su klasikinių muzikos instrumentų atlikėjais ir orkestrais, groja įvairiuose ansambliuose, nevengia iššūkių ir naujovių.

„LAV Trio“ iniciatorius ir daugelio kompozicijų autorius bei aranžuotojas yra trombono ir tradicinio lietuviško rago virtuozas Vytautas Pilibavičius.

 

Nepraleiskime progos susitikti, užgirsti, pamatyti, artimiau susipažinti, pasidžiaugti Rietavo miesto Mykolinių šventinės savaitės renginių turiningumu ir margaspalve įvairove.

 

Rengėjai


 
Atgal   Spausdinti  
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra
Į pradžią Svetainės žemėlapis El.paštas
English
kontaktai
L. Ivinskio g. 4, LT-90311, Rietavas
Tel. (8 448) 68992
Faksas (8 448) 68992
El. paštas 
rokimuziejus@gmail.com 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Rugsėjis
    2023     

 


 


  

  

  

  

       

  

   

  

 

 

 

 

 
 
 
Naujienos
© Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus. Visos teisės saugomos
Dizainas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema
Turinys: Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus,
Lietuvos dailės muziejus
Atnaujinta 2006-11-16

 Į viršų (Left Alt+Z+Enter)