2024 m. balandžio 12 d., penktadienis
PaieškaOginskių paveldo kelias

2023-10-30
Kultūros ministro viešnagės Rietave akimirkos ir įspūdžiai

 

Spalio 27 dieną Rietave lankėsi Kultūros ministras Simonas Kairys ir jo patarėjas Sigitas Šliažas. Po dalykiškų pokalbių savivaldybėje svečiai, lydimi Rietavo savivaldybės mero Antano Černeckio ir kultūros sritį kuruojančių specialistų, apžiūrėjo  palaipsniui atgimstantį buvusios Oginskių rezidencijos rūmų parterį, čia eksponuojamą muziejaus fotodokumentinę parodą „Rietavui – 770. Dingusio paveldo sugrįžimas“. Stabtelėjus prie 2015 m. greta kolonados pastatyto paminklo  „Šviesiam Oginskių giminės atminimui“ (skulpt. Regimantas Midvikis),  buvo prisiminta Rietavo muziejininkų inicijuota  M. K. Oginskio 250-ųjų jubiliejinių metinių programa, kuri 2005-2015 m.  vaisingam bendradarbiavimui sutelkė didelį būrį Lietuvos, Baltarusijos, Lenkijos istorikų, muzikologų, kultūros paveldo puoselėtojų.


Pažintį su  istorinės Rietavo sodybos erdvėmis koordinavęs  muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas priminė, kad daugiau nei prieš 130 metų įspūdingais Oginskių rezidencijos bokštų siluetais, Malūno tvenkinio salų kontūrais drauge su kitais iš Plungės atvykusiais Mykolo Oginskio orkestro muzikantais grožėjosi ir Čiurlionių Kostukas – būsimasis mūsų tautos genijus! – neveltui Rietavas įtrauktas į  Nacionalinio Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kultūros kelio pagrindinių partnerių sąrašą.

Apžiūrėjus rekonstruotoje Oginskių karietinėje įrengtas Rietavo kultūros centro patalpas, pabendravus su centro direktore Birute Gedminaite ir kitais darbuotojais, nebuvo aplenkta  ir buvusiame Bogdano Oginskio muzikantų bendrabutyje įsikūrusi Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokykla. Čia svečius pasitiko, kaip ir visada, nuotaikingai nusiteikęs mokyklos direktorius Nerijus Jasinskas ir instrumentinis mokytojų trio, kuris svečius pasveikino nemirtingais polonezo „Atsisveikinimas su Tėvyne“ melodijos akordais. Pagerbiant šio istorinio muzikinės sklaidos židinio 150-ąsias metines, ministrui buvo suteikta garbė paskambinti šiai sukakčiai  rytiniame mokyklos kiemelyje pastatytos paminklinės varpinės varpu.

Baigiamoji svečių pažinties su Rietavo kultūros įstaigomis dalis persikėlė į Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejų. Čia, apžiūrėjus ekspoziciją „Oginskiai – padovanota Rietavui ir Lietuvai“, Didžiosios freskos salėje laukė dalykiškas  apskrito stalo pokalbis su Rietavo  istorinio paveldo ir šiandieninių kultūros tradicijų puoselėtojais. Džiugu, kad kartu su Rietavo bibliotekininkais, muziejininkais, kultūros centro, meno mokyklos darbuotojais šiame susitikime aktyviai dalyvavo ir Rietavo Trečiojo amžiaus universiteto, Atviro jaunimo centro, Rietavo bažnyčios choro „Ad Lucem“, kitų kūrybinių organizacijų atstovai.

Atsisveikinant ministrui muziejininkai  padovanojo Rietavo Genius Loci atgimimo aktualijas atspindintį leidinį „Rietavas. Oginskių rezidencijos pažintiniai maršrutai“, o visi susitikime dalyvavę  kultūros puoselėtojai pakvietė svečius Rietave apsilankyti ir kitais metais – ne rudeniniams lapams krintant, o pavasarį ar vasarą, kai buvusi Oginskių rezidencija ir parkas pasipuošia pasakiška žaluma ir žiedais.

P.S. Autentiškus apsilankymo Rietave įspūdžius ir linkėjimus kultūros puoselėtojams ministras  spalio 28 dieną vaizdingai nušvietė  internetinėje erdvėje.

 

Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus                                                                                                                 direktorius Vytas Rutkauskas


 
Atgal   Spausdinti  
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra
Į pradžią Svetainės žemėlapis El.paštas
English
kontaktai
L. Ivinskio g. 4, LT-90311, Rietavas
Tel. (8 448) 68992
Faksas (8 448) 68992
El. paštas 
rokimuziejus@gmail.com 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Balandis
    2024     

 


 


  

  

  

  

       

  

   

  

 

 

 

 

 
 
 
Naujienos
© Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus. Visos teisės saugomos
Dizainas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema
Turinys: Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus,
Lietuvos dailės muziejus
Atnaujinta 2006-11-16

 Į viršų (Left Alt+Z+Enter)