2023 m. birželio 1 d., ketvirtadienis
PaieškaOginskių paveldo kelias

2022-07-03
Kviečiame aplankyti Audronės Zupkienės parodą "Siuvinėtas Čiurlionis"

 

 


Parodos amotacija

Siuvinėtas Čiurlionis

 

Audronė Zupkienė gimė (1973) ir augo Panevėžyje. Dar vaikystėje susidomėjo siuvinėjimo subtilybėmis, jų neapleido ir paauglystėje, tačiau, pradėjus studijuoti medicinos mokslus, hobis buvo užmirštas. 1995 m. pasuko į Kauną atlikti akušerinės praktikos ir ten liko.

Jau 25-erius metus A. Zupkienė dirba Kauno klinikose akušere ir užtikrintai gali pasakyti, kad savo darbą labai mėgsta. Anot sesers Miglės, Audronė – tikra patriotė, o jos vertybių skalės viršuje šeima bei jos darna.

Prieš dvi dešimtis metų ėmė kirbėti mintis, kad kažko gyvenime trūksta. ,,Ėmiau vis dažniau nerasti sau vietos, atrodė, kad gyvenime ne viską darau taip, kaip turėčiau. Šis pojūtis persekiojo maždaug penketą metų, kol galiausiai vėl atradau siuvinėjimo džiaugsmą. Išsiuvinėjus kelis paveikslus, vis dažniau sapne iškildavo Mikalojaus Konstantino Čiurlionio pavardė“, - prisimena A. Zupkienė.

Dar didesnį įkvėpimą autorė pajuto kartu su vyru aplankiusi Nacionaliniame M.K. Čiurlionio dailės muziejuje ir išvydusi paveikslą ,,Žinia“. Žvelgiant į jį, kūrėjos širdyje įsivyravo ramybė, o, pabandžiusi šį paveikslą išsiuvinėti kryželiu, keisti sapnai liovėsi.

Įsiminusi sapnų pavidalu atneštą mįslę ir baigdama siuvinėti paveikslą ,,Žinia“, netrukus vaikščiodama pajūriu rado kitą užuominą – akmenį, kuris buvo panašus į M.K. Čiurlionio paveikslą ,,Ramybė“. Taip gimė mintis, koks buvo siuvinėjamas kitas paveikslas. Po kurio laiko atsirado dar keli paveikslai: ,,Pasaka (Karalių pasaka)“, ,,Karalaičio kelionė“ II paveikslas iš triptiko, ,,Bičiulystė“, ,,Praeitis“ ir toli gražu dar ne pabaiga...

Pasak pačios autorės, išsiuvinėti paveikslą užtrunka nuo vienerių iki pusantrų metų. Autorė šiai savo aistrai laiko negaili, o siuvinėjimo reikmenis visur vežasi kartu – kad būtų pasirengusi užklupus įkvėpimui. Autorė pabrėžia niekada nesėdanti dirbti lydima negatyvių emocijų. ,,Noriu nuoširdžiai padėkoti savo vyrui Vidmantui ir dukrai Ugnei už tai, kad visuomet palaiko ir skatina. Esu dėkinga ir paveikslų rėmintojams iš Panevėžio Andriui Tulabai ir Kęstučiui Švėgždai ,,Rėmų parduotuvė“ už nepaprastai kruopštų ir profesionalų darbą.

Autorė yra ir aktyvaus gyvenimo būdo šalininkė – itin mėgsta važinėtis dviračiu, plaukti baidarėmis Lietuvos upėmis ir daug vaikščioti miško takeliais. Taip pat domisi ekologija, gamtos tausojimu, tvariu vartojimu.

 

 

Parodos atidarymo akimirkos Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejuje 2022 gegužės 27 d. >>

 


 
Atgal   Spausdinti  
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra
Į pradžią Svetainės žemėlapis El.paštas
English
kontaktai
L. Ivinskio g. 4, LT-90311, Rietavas
Tel. (8 448) 68992
Faksas (8 448) 68992
El. paštas 
rokimuziejus@gmail.com 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Birželis
    2023     


 


  

   

  

   

          

 


  

 

 
 
 
Naujienos
© Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus. Visos teisės saugomos
Dizainas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema
Turinys: Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus,
Lietuvos dailės muziejus
Atnaujinta 2006-11-16

 Į viršų (Left Alt+Z+Enter)