2020 m. liepos 11 d., šeštadienis
Paieška2019-09-20
Paminėtos Europos paveldo dienos

 

Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus kartu su partneriais: Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazija, Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokykla, Rietavo kultūros centru, Rietavo turizmo ir verslo informacijos centru, Rietavo žirgynu, Rietavo miesto seniūnija, Rietavo L. Ivinskio gimnazijos skautais, rugsėjo 20 dieną, Rietave dvidešimtą kartą organizavo Europos paveldo dienų renginius. Tai puikia tradicija tapusi kultūros paveldo aktualizavimo šventė! Ji kasmet pritraukia vis didesnį Rietavo savivaldybės  ugdymo įstaigų mokytojų,  moksleivių ir kitų  dalyvių dėmesį.


 Šiųmetinės Europos paveldo dienų „Kultūros paveldas: pažink ir pramogauk renginiai prasidėjo 10 val. vėliavų pakėlimu prie buvusių Oginskio rūmų kolonados ir šventiniais muziejaus direktoriaus Vyto Rutkausko, Rietavo savivaldybės mero Antano Černeckio, Rietavo šv. Mykolo arkangelo bažnyčios klebono Antano Gutkausko ir Kultūros paveldo departamento Telšių padalinio  vyr. specialistas Vidmanto Dovidausko sveikinimais. Renginį tęsė projekto partnerių iš Baltarusijos visuomeninės  organizacijos  „Polonika-Lituanika“ atstovai pristatę choreografinį pasveikinimą „Polonezų ritmai kunigaikščių Oginskių  rezidencijos rūmų parteryje“. Į šį pasveikinimą buvo įtraukti ir moksleiviai iš Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos, Žadvainių pagrindinės mokyklos, svečiai iš Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijos. Toliau sekė nuotaikinga Rietavo kultūros centro ir Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos moksleivių akciją „Visa Lietuva šoka“. Jai pasibaigus, visi dalyviai vaizdingais atgimstančio parko takais patraukė į Jūros upės ir Jaujupio santakos kvartalą. Čia vyko improvizuotas parko istorijos pristatymas, diskgolfo ir šaudymo iš lanko turnyrai, pasijodinėjimas Rietavo žirgyno Žemaitukais ir poni.

Popietėje Rietavo turizmo ir informacijos centro konferencijų salėje prasidėjo XIV tarptautinė mokslinė konferencija „Kunigaikščių Oginskių kultūrinės, politinės veiklos pėdsakai“. Vadovaujant Lietuvos istorijos instituto LDK istorijos skyriaus vedėjai prof. dr. Ramunei Šmigelskytei-Stukienei, Lietuvos ir Baltarusijos istorikai, kultūrologai, pristatė naujausių Oginskių paveldo archyvinių tyrimų medžiagą. Muziejininkė-edukatorė Audronė Gečienė pateikė  šią vasarą Lietuvoje ir Baltarusijoje surengtų pažintinių ekspedicijų „Kunigaikščių Oginskių kultūros paveldo jungtys Lietuvos ir Baltarusijos kelyje“ apžvalgą.

Šventę užbaigė svečio iš Vilniaus Andžejaus Pileckio koncertas „M. K. Oginskio polonezai grįžta į Rietavą“ ir Rietavo jaunimo organizacijos „Progresas“ baidarininkų fiesta rudenėjančiame Oginskių dvaro sodybos Malūno tvenkinyje.

Renginius rėmė Kultūros paveldo departamentui prie Kultūros ministerijos, Lietuvos kultūros taryba ir kiti Rietavo paveldo puoselėtojai.


Renginio fotografijos svetainės nuotraukų galerijoje >>


 

 


 
Atgal   Spausdinti  
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra
Į pradžią Svetainės žemėlapis El.paštas
English
kontaktai
L. Ivinskio g. 4, LT-90311, Rietavas
Tel. (8 448) 68992
Faksas (8 448) 68992
El. paštas 
rokimuziejus@gmail.com 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Liepa
    2020     


 


  

   

   

          

 


  

 

 
 
 
Naujienos
© Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus. Visos teisės saugomos
Dizainas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema
Turinys: Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus,
Lietuvos dailės muziejus
Atnaujinta 2006-11-16

 Į viršų (Left Alt+Z+Enter)