2021 m. spalio 16 d., šeštadienis
PaieškaOginskių paveldo kelias

2021-09-21
Europos paveldo dienų minėjimas

Įtraukiantis Oginskių paveldas

       1984 m. Prancūzijoje gimusi Europos paveldo dienų idėja per keletą metų išplito po daugelį šalių ir 1991 m. EPD pradėtos rengti visame Europos žemyne. Taip susidarė prielaidos atrasti ir akcentuoti tarp įvairių Europos šalių šimtmečiais vykusius kultūrinius mainus, kurių pagrindu ir susiformavo šiandieninių valstybių kultūros paveldas.

         Rietave EPD pirmą kartą buvo paminėtos 1999 metais rugsėjo mėnesį. Taigi, Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus, bendradarbiaudamas su Rietavo savivaldybės administracija ir kitais projekto partneriais šiemet EPD šventę organizavo 23-ą kartą. Nors dėl Covid‘o apgulties teko atsisakyti tradicinės mokslinės konferencijos, knygos „Olgos Oginskienės dienoraštis“  pristatymo ir kai kurių kitų renginių, vis tik ir į šiųmetinį EPD renginį „Įtraukiantis Oginskių paveldas“ prie buvusių rūmų kolonados susirinko nemažas būrys kultūros paveldo puoselėtojų: Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos direktorės pavaduotojų Nijolės Dovidauskienės, Nijolės Pocienės, Ilonos Monstavičienės, mokytojų Vaidos Katauskienės ir Rimos Drevinskienės vadovaujami Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos moksleiviai, Rietavo savivaldybės administracijos atstovai ir kiti svečiai. Šalia kunigaikščių Oginskių atminimui skirto paminklo  su EPD, Lietuvos, Rietavo ir Oginskių vėliavomis išsirikiavus Rietavo L. Ivinskio gimnazijos mokytojo Virgilijaus Ruškio vadovaujamiems skautams, kaip ir ankstesniais metais, renginį įžanginiu žodžiu pradėjo Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas. Nuskambėjus Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos fanfaroms, gėlių puokštėmis pagerbus Oginskių atminimą, renginio dalyvius pasveikino Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Lidija Rėkašienė, Rietavo savivaldybės architektūros skyriaus specialistė Kristina Ruikytė. Ji, greta visa kita, apibendrino vasarą organizuoto fotografijų ir piešinių konkurso „Rietavo kultūros paveldas“ rezultatus. K.Ruikytė pasidžiaugė, kad konkursui buvo pateikta daugiau kaip 50 darbų, kurių atrankoje aktyviai dalyvavo Rietavo bendruomenė už labiausiai patikusius darbus virtualiai balsavusi patiktukų pagalba Rietavo FB paskyroje. Konkurso nugalėtojais tapo žinomas Rietavo fotografas Mantas Viržintas ir Julija Grauslytė – Rietavo L. Ivinskio gimnazijos II b klasės moksleivė. Ji savo piešinyje pavaizdavo įspūdingą Rietavo  Šv. Mykolo arkangelo bažnyčios ir kitų istorinių pastatų kompoziciją. Nugalėtojai buvo apdovanoti specialiais Rietavo savivaldybės prizais.

           Vėliau renginys persikėlė prie buvusios Oginskių karietinės, kurioje šiuo metu įsikūręs Rietavo kultūros centras ir Rietavo turizmo ir verslo informacijos centras. Čia muziejaus direktorius V. Rutkauskas pristatė spalvingą lauko foto ekspoziciją „Žemaitukai grįžta į Rietavą“. Didelio dalyvių dėmesio susilaukė ir muziejuje eksponuojama  kompleksinė paroda „Rietavas. Dingusio paveldo sugrįžimas“, kurią pristatė muziejaus edukatorė Audronė Gečienė. Įdomiausias šios turiningos EPD programos akimirkas įamžino muziejaus fondų saugotoja Otilija Gricienė.

 

Audronė Gečienė,

Vytas Rutkauskas


 
Atgal   Spausdinti  
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra
Į pradžią Svetainės žemėlapis El.paštas
English
kontaktai
L. Ivinskio g. 4, LT-90311, Rietavas
Tel. (8 448) 68992
Faksas (8 448) 68992
El. paštas 
rokimuziejus@gmail.com 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Spalis
    2021     


 


  

   

  

   

          

 


  

 

 
 
 
Naujienos
© Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus. Visos teisės saugomos
Dizainas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema
Turinys: Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus,
Lietuvos dailės muziejus
Atnaujinta 2006-11-16

 Į viršų (Left Alt+Z+Enter)