2023 m. rugsėjo 26 d., antradienis
PaieškaOginskių paveldo kelias

2022-09-05
Europos paveldo dienos Rietave

 


Kunigaikščių Oginskių istorijos ir paveldo atodangų linkme

Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus drauge su partneriais 1999 m. rugsėjo mėn. pirmą kartą Rietave pristatė Europos paveldo dienų programą „Europa, bendras palikimas: istoriniai parkai ir sodai Lietuvoje“ – toks buvo šio kompleksinio renginio pavadinimas. Didelis visuomenės susidomėjimas  paskatino puoselėti prasmingą Europos paveldo dienų tradiciją, tuo pačiu Oginskių paveldo židinių regioninę ir tarptautinę partnerystę.

Šiųmetinę, dvidešimt ketvirtąją dviejų dalių EPD‘2022 programą „Tvarusis Oginskių paveldas Rietave ir kituose Lietuvos regionuose“, kuri bus pristatoma rugsėjo 16 dieną, penktadienį, muziejus paruošė, bendradarbiaudamas ne tik su vietos partneriais – Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokykla, Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazija, Rietavo savivaldybės administracija, bet ir su Genealogijos, heraldikos ir veksikologijos institutu, taip pat kolegomis muziejininkais ir kitais paveldo puoselėtojais iš Kaišiadorių, Trakų, Plungės, Merkinės, Veisiejų, Kruonio, Rykantų, Vievio  ir kitų, su Oginskių istorija susijusių Lietuvos vietovių.

Priešpietinėje programos dalyje EPD‘2022 dalyviai susipažins su muziejaus parengtomis lauko fotoekspozicijomis, kurios skiriamos Oginskių funduotos Rietavo Šv. Mykolo arkangelo  bažnyčios statybų užbaigimo 150-osioms, Rietavo M. K. Oginskio meno mokyklos 150-osioms, taip pat pirmosios telefono linijos Lietuvoje Rietavas-Plungė-Kretinga 140-osioms ir pirmosios viešosios elektrinės 130-osioms metinėms prisiminti. Apskrito stalo diskusijų metu tikimės su  projekto partneriais aptarti ir išdiskutuoti esmines Oginskių paveldo tvarumo prielaidas ir tikslus, atnaujinti M. K. Oginskio jubiliejiniais metais (2015) užsimezgusius tarpregioninės partnerystės ryšius.

Gilesniam mūsų istorijos ir paveldo europinio konteksto suvokimui naują impulsą turėtų suteikti  popietinė šios programos dalis. Tai Genealogijos, heraldikos ir veksikologijos  instituto inicijuota  tarptautinė konferencija „Alberto Vijūko Kojalavičiaus skaitymai. Oginskiai“. Ji prasidės iškilmingu Alberto Vijūko Kojalavičiaus medalio ir premijos įteikimu. Po to Oginskių politinės, visuomeninės veiklos, kultūros paveldo, genealogijos studijų įžvalgomis pasidalins Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktoriaus pavaduotoja dr. Ramunė Šmigelskytė-Stukienė,  Kaišiadorių muziejaus direktorius Olijardas Lukoševičius, Mykolo Riomerio universiteto  prof.hab.dr. Alfonsas Vaišvila, taip pat Genealogijos, heraldikos ir veksikologijos instituto  kviestiniai svečiai iš kitų Europos šalių: dr. Jakub Bajer (Lenkija), Dirk Weiileder (Vokietija), Virginio Baptista (Ispanija) ir kt.

Kviečiame nepraleisti progos atidžiau pasižvalgyti po kunigaikščių Oginskių istorijos  atodangas, tuo pačiu platesnius kultūros paveldo išsaugojimo ir gaivinimo idėjų horizontus.


Detali renginių programa 

 

Vytas Rutkauskas

Rietavo Oginskių kultūros

istorijos muziejaus direktorius

 

 

 

                                                             
Atgal   Spausdinti  
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra
Į pradžią Svetainės žemėlapis El.paštas
English
kontaktai
L. Ivinskio g. 4, LT-90311, Rietavas
Tel. (8 448) 68992
Faksas (8 448) 68992
El. paštas 
rokimuziejus@gmail.com 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Rugsėjis
    2023     

 


 


  

  

  

  

       

  

   

  

 

 

 

 

 
 
 
Naujienos
© Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus. Visos teisės saugomos
Dizainas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema
Turinys: Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus,
Lietuvos dailės muziejus
Atnaujinta 2006-11-16

 Į viršų (Left Alt+Z+Enter)